Vishay/Dale TNPU06031K13AZEN00
TNPU06031K13AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K13AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K13AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K13AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K13AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K13AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K13AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K13AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K13AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K13AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K13AZEN00
THY DL NEG 160MA 150A ESD MSO13 datasheet.pdf
KIT MULTI-MODE TIMER DIY 7MODES datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 38POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 70A 170VDC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 26V SNT-4A datasheet.pdf
CABLE RG58 N TYPE PLUG-PLUG 48" datasheet.pdf
VARISTOR 990V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf