Vishay/Dale TNPU06031K33AZEN00
TNPU06031K33AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K33AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K33AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K33AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K33AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K33AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K33AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K33AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K33AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K33AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K33AZEN00
RND SPACER 0.105" NYLON 20.07MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 390MA 1.15 OHM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 12A SC-70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
DIODE 1A 800V 75NS DO-41 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
15KV 320A ASL -2 SHOT - U.S datasheet.pdf