Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG11PB-LC
D38999/24MG11PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG11PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24MG11PB-LC.pdf
Availability of D38999/24MG11PB-LC
QUANTITY
D38999/24MG11PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG11PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG11PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG11PB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG11PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG11PB-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG11PB-LC
BATTERY PACK NICAD 4.8V 4000MAH datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 9A TO-220 datasheet.pdf
TRANSMITTER HDMI/DVI 76-CSPBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 100W 20A 5V T/H datasheet.pdf
LED BLUE/RED CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 150MW EMD2 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.7A 270 MOHM TH datasheet.pdf