Vishay/Dale TNPU06031K33BZEN00
TNPU06031K33BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K33BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K33BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K33BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K33BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K33BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K33BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K33BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K33BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K33BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K33BZEN00
RES SMD 294 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 3.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf