Vishay/Dale TNPU06031K58AZEN00
TNPU06031K58AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K58AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K58AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K58AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K58AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K58AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K58AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K58AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K58AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K58AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K58AZEN00
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1506 datasheet.pdf
2 MF CAP 400V METAL datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 75W datasheet.pdf