Vishay/Dale TNPU06031K58BZEN00
TNPU06031K58BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K58BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K58BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K58BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K58BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K58BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K58BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K58BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K58BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K58BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K58BZEN00
JUMPER-H1505TR/A3048N/X 4" datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 12NS 8UMAX datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3WIRE 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 0.15A TO126-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 2% 1W 0207 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1411 SMD datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 45D SQU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf