Vishay/Dale TNPU06031K91AZEN00
TNPU06031K91AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K91AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K91AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K91AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K91AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K91AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K91AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K91AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K91AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K91AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K91AZEN00
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.06 OHM 1% 5W 2818 datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 470UH 1.1A datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
PANEL STEEL 58.2 X 34.2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
PP USB 2A COMPACT W/BULKHEAD datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 1W datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf