Vishay/Dale TNPU06031K96AZEN00
TNPU06031K96AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K96AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.96K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K96AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K96AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K96AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K96AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K96AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.96k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K96AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K96AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K96AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K96AZEN00
RECT BRIDGE GPP 400V 4A RS-4L datasheet.pdf
KIT SPACER HEX M/F BRASS 750PC datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 2MM R/A T/H datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR PROX M30 3W NC PNP datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 128MBIT 2.5NS BGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS CABLE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
MKP 4UF 5% 1250VDC DRAWING T7 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC datasheet.pdf