Vishay/Dale TNPU0603232RAZEN00
TNPU0603232RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603232RAZEN00
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603232RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0603232RAZEN00
QUANTITY
TNPU0603232RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603232RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603232RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603232RAZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU0603232RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603232RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603232RAZEN00
SENSOR AMP 1PSI GAUGE .5-4.5 OUT datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 37MM datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" GOLD datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
470UF 400V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf