Vishay/Dale TNPU060323K2AZEN00
TNPU060323K2AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060323K2AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060323K2AZEN00.pdf
Availability of TNPU060323K2AZEN00
QUANTITY
TNPU060323K2AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060323K2AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060323K2AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060323K2AZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU060323K2AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060323K2AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060323K2AZEN00
SWITCH LEVER SPDT .1A SS TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 20A TO-264 datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 7W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .8MM FH 9H GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RELAY SSR 3A 12VDC PCB datasheet.pdf
ARROWHEAD DOMED 50LB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf