Vishay/Dale TNPU060328K7AZEN00
TNPU060328K7AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060328K7AZEN00
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060328K7AZEN00.pdf
Availability of TNPU060328K7AZEN00
QUANTITY
TNPU060328K7AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060328K7AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060328K7AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060328K7AZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU060328K7AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060328K7AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060328K7AZEN00
RES SMD 35.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RHEOSTAT 50K 2CH 10MSOP datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN 4X4 SEALED datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSTOP ROLLER datasheet.pdf
22+22 MALE SMT SMT HORIZ CONN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 40W datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.67A 24V datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf