Vishay/Dale TNPU0603300RBZEN00
TNPU0603300RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603300RBZEN00
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603300RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603300RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603300RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603300RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603300RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603300RBZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU0603300RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603300RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603300RBZEN00
TXRX BIDIRECT LOW VOLT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ULTRA LP 8-DFN datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 1W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH datasheet.pdf