Vishay/Dale TNPU060334K0AZEN00
TNPU060334K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060334K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060334K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060334K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060334K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060334K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060334K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060334K0AZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU060334K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060334K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060334K0AZEN00
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 3 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC TEMP SENS EEPROM DFN-8 datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
RES 22K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB15 90DEG BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf