Vishay/Dale TNPU0603442RBZEN00
TNPU0603442RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603442RBZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603442RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603442RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603442RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603442RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603442RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603442RBZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU0603442RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603442RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603442RBZEN00
IDC CABLE - MKC60K/MC60F/MCE60K datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT-23-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT PNL MNT 22POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf