Vishay/Dale TNPU0603453RBZEN00
TNPU0603453RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603453RBZEN00
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603453RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603453RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603453RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603453RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603453RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603453RBZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU0603453RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603453RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603453RBZEN00
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
HEAT SINK 29MM X 37MM X 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
DSUB HD FMALE SOCKET 15POS CRIMP datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED DURIS E5 COOL WHT 5000K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf