Vishay/Dale TNPU0603470RBZEN00
TNPU0603470RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603470RBZEN00
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603470RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603470RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603470RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603470RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603470RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603470RBZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU0603470RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603470RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603470RBZEN00
KIT DEV ADS FOR MC9328MX21 datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
PLIERS RETAIN RING POINTED NOSE datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO216 datasheet.pdf
HLNK TOOL datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/TELCO MOD TP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf