Vishay/Dale TNPU06034K22AZEN00
TNPU06034K22AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06034K22AZEN00
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06034K22AZEN00.pdf
Availability of TNPU06034K22AZEN00
QUANTITY
TNPU06034K22AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06034K22AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06034K22AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06034K22AZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU06034K22AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06034K22AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06034K22AZEN00
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC 1KVDC ISOLAT SMD 1W 5-12V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
500 TB SPR PLU HOOK/B WF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf