Vishay/Dale TNPU06034K99AZEN00
TNPU06034K99AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06034K99AZEN00
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06034K99AZEN00.pdf
Availability of TNPU06034K99AZEN00
QUANTITY
TNPU06034K99AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06034K99AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06034K99AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1
SeriesTNPU
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06034K99AZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU06034K99AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06034K99AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06034K99AZEN00
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -46DB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 221 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A NM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VFQFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
500 MHz to 1700 MHz, Dual-Balanced Mixer, LO Buffer, IF Amplifier, and RF Balun IC datasheet.pdf