Vishay/Dale TNPU0603536RBZEN00
TNPU0603536RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603536RBZEN00
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603536RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603536RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603536RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603536RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603536RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603536RBZEN00
Related LinksTNPU06035, TNPU0603536RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603536RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603536RBZEN00
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 36PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 5.11M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FREEDOM EVAL BOARD MPC17529 datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf