Vishay/Dale TNPU06035K23AZEN00
TNPU06035K23AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06035K23AZEN00
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06035K23AZEN00.pdf
Availability of TNPU06035K23AZEN00
QUANTITY
TNPU06035K23AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06035K23AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06035K23AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06035K23AZEN00
Related LinksTNPU06035, TNPU06035K23AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06035K23AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06035K23AZEN00
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY DPST FLANGE 3A datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 52POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 19PIN CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PULLEY datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 12K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16WQFN datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf