Vishay/Dale TNPU0603665RBZEN00
TNPU0603665RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603665RBZEN00
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603665RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603665RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603665RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603665RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603665RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603665RBZEN00
Related LinksTNPU06036, TNPU0603665RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603665RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603665RBZEN00
CONN HEADER .100 SNGL STR 36POS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.25A 150 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 40MA 8SOIC datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC QC 24VDC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 40M 40-QFN datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 3MM NO datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC 125A PANEL MNT datasheet.pdf