Vishay/Dale TNPU0603698RBZEN00
TNPU0603698RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603698RBZEN00
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603698RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603698RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603698RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603698RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603698RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603698RBZEN00
Related LinksTNPU06036, TNPU0603698RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603698RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603698RBZEN00
IC REG LDO 12V 0.4A SOT223 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 700V 6A TO220FP datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 2A 8DIP datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf