Vishay/Dale TNPU060369K8AZEN00
TNPU060369K8AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060369K8AZEN00
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060369K8AZEN00.pdf
Availability of TNPU060369K8AZEN00
QUANTITY
TNPU060369K8AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060369K8AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060369K8AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060369K8AZEN00
Related LinksTNPU06036, TNPU060369K8AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060369K8AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060369K8AZEN00
IC OPAMP DUAL CURR-FDBK 8-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR VN5E050AJ datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
VINYL INSL BUTT SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf