Vishay/Dale TNPU06037K15AZEN00
TNPU06037K15AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06037K15AZEN00
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06037K15AZEN00.pdf
Availability of TNPU06037K15AZEN00
QUANTITY
TNPU06037K15AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06037K15AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06037K15AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06037K15AZEN00
Related LinksTNPU06037, TNPU06037K15AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06037K15AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06037K15AZEN00
CONN HEADER 12POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
SNAP-IN ADH MT datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 8BIT N-INV 20SOEIAJ datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMD datasheet.pdf
FUSE 7A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
CONN CRIMP SKT 22AWG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DEKAFIX 6.0 GREEN SPEC PRT datasheet.pdf
IC OPAMP CMOS 550KHZ RRO SOT25 datasheet.pdf