Vishay/Dale TNPU06037K50BZEN00
TNPU06037K50BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06037K50BZEN00
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06037K50BZEN00.pdf
Availability of TNPU06037K50BZEN00
QUANTITY
TNPU06037K50BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06037K50BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06037K50BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06037K50BZEN00
Related LinksTNPU06037, TNPU06037K50BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06037K50BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06037K50BZEN00
CONN HEADER 3POS .100 SGL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.13 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 453K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
COLLET FFA.00. - 3.1MM DIA datasheet.pdf