Vishay/Dale TNPU060382K0AZEN00
TNPU060382K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060382K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060382K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060382K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060382K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060382K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060382K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060382K0AZEN00
Related LinksTNPU06038, TNPU060382K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060382K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060382K0AZEN00
SCR DBL LOSCR 800V 250A MAGNAPAK datasheet.pdf
IC DGTL POT 2.5K 256POS 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERM NTC 30K OHM 5% 30 AWG RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf
C/A 62.5/125, PLNM ZIP, SC datasheet.pdf
TVS DIODE 72VWM 119.7VC AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf