Vishay/Dale TNPU060382K5AZEN00
TNPU060382K5AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060382K5AZEN00
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060382K5AZEN00.pdf
Availability of TNPU060382K5AZEN00
QUANTITY
TNPU060382K5AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060382K5AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060382K5AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060382K5AZEN00
Related LinksTNPU06038, TNPU060382K5AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060382K5AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060382K5AZEN00
CONN RCPT 5X20 FUSEHOLDER SCREW datasheet.pdf
BUSHING 0.500" NYLON BLACK datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 56K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC I2C SMBUS SWITCH 4CH 16-TSSOP datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 128X64 WH TRANSM datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf