Vishay/Dale TNPU0603931RBZEN00
TNPU0603931RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603931RBZEN00
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603931RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603931RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603931RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603931RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603931RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603931RBZEN00
Related LinksTNPU06039, TNPU0603931RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603931RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603931RBZEN00
HEADER OPEN TURRETT .600 40POS datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS MALE CORD #16 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI 65MSPS 64VFQFN datasheet.pdf
LED PANEL INCAND DATALITE CLEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SNGL datasheet.pdf
IC FPGA 170 I/O 896FBGA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf