Vishay/Dale TNPU080510K2BZEN00
TNPU080510K2BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080510K2BZEN00
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080510K2BZEN00.pdf
Availability of TNPU080510K2BZEN00
QUANTITY
TNPU080510K2BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080510K2BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080510K2BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080510K2BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080510K2BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080510K2BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080510K2BZEN00
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE PWM SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 80MSPS SMPL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO41 datasheet.pdf
CABLE GLAND M20 BRASS IP68 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE SPACER HEAVY datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
STUD MOUNT 120LB 15.9"L BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf