Vishay/Dale TNPU080510K5BZEN00
TNPU080510K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080510K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080510K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU080510K5BZEN00
QUANTITY
TNPU080510K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080510K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080510K5BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080510K5BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080510K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080510K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080510K5BZEN00
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
BRACKET OPT FIBER EXPANDABLE datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR -48V 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 36UH 820MA 367 MOHM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-22V 1.82A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf