Vishay/Dale TNPU080512K4BZEN00
TNPU080512K4BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080512K4BZEN00
Brief Description
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080512K4BZEN00.pdf
Availability of TNPU080512K4BZEN00
QUANTITY
TNPU080512K4BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080512K4BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080512K4BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080512K4BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080512K4BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080512K4BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080512K4BZEN00
MODULE DDR2 1GB 244-MDIMM VLP datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
UMMQ-1000-0250-A datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HDR STR SIG 5R 30POS PF datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf