Vishay/Dale TNPU0805137KAZEN00
TNPU0805137KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805137KAZEN00
Brief Description
RES SMD 137K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805137KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805137KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805137KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805137KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805137KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805137KAZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805137KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805137KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805137KAZEN00
CONN RING TONG 16-14AWG #6 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL 5A NEG VOUT 8SOIC datasheet.pdf
LED BL/GRN/ORG CLEAR 6SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 700MA 420 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 1A 680 MOHM SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 1.8V 4KBIT 6TDFN datasheet.pdf