Vishay/Dale TNPU080513K0BZEN00
TNPU080513K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080513K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080513K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU080513K0BZEN00
QUANTITY
TNPU080513K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080513K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080513K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080513K0BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080513K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080513K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080513K0BZEN00
SENS PROX M30 10MM DC3W-NO datasheet.pdf
CONTACT SOCKET SLDR CUP 16-20AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 0.158 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 28TSSOP datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 3.3A MICRO datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT PIN KIT datasheet.pdf