Vishay/Dale TNPU0805158KAZEN00
TNPU0805158KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805158KAZEN00
Brief Description
RES SMD 158K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805158KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805158KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805158KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805158KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805158KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805158KAZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805158KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805158KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805158KAZEN00
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
MF010 LOW TEMP OXYGEN SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
DIODE MODULE 50V 300A 2TOWER datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf