Vishay/Dale TNPU0805169KAZEN00
TNPU0805169KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805169KAZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805169KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805169KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805169KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805169KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805169KAZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805169KAZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805169KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805169KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805169KAZEN00
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 120KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES 68.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V JB 1812 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 150MA 5.3 OHM SMD datasheet.pdf