Vishay/Dale TNPU0805169RBZEN00
TNPU0805169RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805169RBZEN00
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805169RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805169RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805169RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805169RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805169RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805169RBZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805169RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805169RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805169RBZEN00
RES SMD 35.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX BUS ADJ EDGE DL 20-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 150W datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAT5E PATCH CABLE SFTP datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf