Vishay/Dale TNPU0805180KBZEN00
TNPU0805180KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805180KBZEN00
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805180KBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805180KBZEN00
QUANTITY
TNPU0805180KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805180KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805180KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805180KBZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805180KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805180KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805180KBZEN00
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SSOP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 180 OHM .5A 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8.4MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V 8.4A 100W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 2.1A 70 MOHM SMD datasheet.pdf