Vishay/Dale TNPU08051K60BZEN00
TNPU08051K60BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU08051K60BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU08051K60BZEN00.pdf
Availability of TNPU08051K60BZEN00
QUANTITY
TNPU08051K60BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU08051K60BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU08051K60BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU08051K60BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU08051K60BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU08051K60BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU08051K60BZEN00
IC COMPARATOR DUAL VOLT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RECPT IDT 20POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 915MA 150 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
ADPTR TINEL LOCK STR SHELL 25, J datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SO datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V JB 0603 datasheet.pdf
OSC SO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
EZ ACCESS 5 KEY AUDIO ENBLD KYPD datasheet.pdf
22UF 35V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf