Vishay/Dale TNPU08051K80AZEN00
TNPU08051K80AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU08051K80AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU08051K80AZEN00.pdf
Availability of TNPU08051K80AZEN00
QUANTITY
TNPU08051K80AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU08051K80AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU08051K80AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU08051K80AZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU08051K80AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU08051K80AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU08051K80AZEN00
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT23-5 datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 24POS .156 R/A AU datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
1500UF 400V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf