Vishay/Dale TNPU0805200RBZEN00
TNPU0805200RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805200RBZEN00
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805200RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805200RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805200RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805200RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805200RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805200RBZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805200RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805200RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805200RBZEN00
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS RED MTA-100 AU datasheet.pdf
BOX END PANEL BLK A31 SERIES datasheet.pdf
IC CPLD 160MC 20NS 84PLCC datasheet.pdf
ROTSW 5A 1/4 WIRE R=100 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64FLGA datasheet.pdf
Connector Header 80 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf