Vishay/Dale TNPU0805210KBZEN00
TNPU0805210KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805210KBZEN00
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805210KBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805210KBZEN00
QUANTITY
TNPU0805210KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805210KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805210KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805210KBZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805210KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805210KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805210KBZEN00
CONN SOCKET SIP 11POS GOLD datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR40B/AE40G/APK40B datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 5V 600MA OUT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 310W datasheet.pdf