Vishay/Dale TNPU0805232KBZEN00
TNPU0805232KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805232KBZEN00
Brief Description
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805232KBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805232KBZEN00
QUANTITY
TNPU0805232KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805232KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805232KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805232KBZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805232KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805232KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805232KBZEN00
SCR PHASE CONT 3600V 3850A R-PUK datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR CLIP RND HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf