Vishay/Dale TNPU0805287RAZEN00
TNPU0805287RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805287RAZEN00
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805287RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805287RAZEN00
QUANTITY
TNPU0805287RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805287RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805287RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805287RAZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805287RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805287RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805287RAZEN00
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf