Vishay/Dale TNPU080530K0BZEN00
TNPU080530K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080530K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080530K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU080530K0BZEN00
QUANTITY
TNPU080530K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080530K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080530K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080530K0BZEN00
Related LinksTNPU08053, TNPU080530K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080530K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080530K0BZEN00
JUMPER-H2730TR/C2016R/X 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
LED ACRICH COOL WHITE 5600K 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf