Vishay/Dale TNPU0805442RBZEN00
TNPU0805442RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805442RBZEN00
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805442RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805442RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805442RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805442RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805442RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805442RBZEN00
Related LinksTNPU08054, TNPU0805442RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805442RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805442RBZEN00
IDC CABLE - MPL50K/MC50G/MPL50K datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
A4 100W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf