Vishay/Dale TNPU0805453RBZEN00
TNPU0805453RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805453RBZEN00
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805453RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805453RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805453RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805453RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805453RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805453RBZEN00
Related LinksTNPU08054, TNPU0805453RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805453RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805453RBZEN00
CARDEDGE 12POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.7V SOT89-5 datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON 625NM RED SMD datasheet.pdf
6762 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
LED SM4 420LM NEU WHT 3985K 2X2 datasheet.pdf
IC FPGA 288 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT PIN datasheet.pdf