Vishay/Dale TNPU0805470RAZEN00
TNPU0805470RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805470RAZEN00
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805470RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805470RAZEN00
QUANTITY
TNPU0805470RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805470RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805470RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805470RAZEN00
Related LinksTNPU08054, TNPU0805470RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805470RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805470RAZEN00
TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 11POS W/PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN GASKET datasheet.pdf
TGREASE 2500 305CC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf