Vishay/Dale TNPU080547K5BZEN00
TNPU080547K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080547K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080547K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU080547K5BZEN00
QUANTITY
TNPU080547K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080547K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080547K5BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080547K5BZEN00
Related LinksTNPU08054, TNPU080547K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080547K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080547K5BZEN00
TVS DIODE 64.1VWM 108.15VC DO15 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR50H/AE50M/HSR50H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8MSOP datasheet.pdf
CONN MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V QFN3333 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 400V 15A KBPC-T/W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V CH 1812 datasheet.pdf