Vishay/Dale TNPU08057K15BZEN00
TNPU08057K15BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU08057K15BZEN00
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU08057K15BZEN00.pdf
Availability of TNPU08057K15BZEN00
QUANTITY
TNPU08057K15BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU08057K15BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU08057K15BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU08057K15BZEN00
Related LinksTNPU08057, TNPU08057K15BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU08057K15BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU08057K15BZEN00
IC ADC 8BIT HS SERIAL I/O 20SOIC datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 51.88K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
ER 5C 5#16S PIN RECP datasheet.pdf
DOSA-SMT, 30A POL DC/DC Converters datasheet.pdf