Vishay/Dale TNPU080584K5BZEN00
TNPU080584K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080584K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080584K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU080584K5BZEN00
QUANTITY
TNPU080584K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080584K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080584K5BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080584K5BZEN00
Related LinksTNPU08058, TNPU080584K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080584K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080584K5BZEN00
CONN HDR 20POS R/A DUAL .163 AU datasheet.pdf
IC MPU M680X0 50MHZ 304TBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 652BGA datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW MALE 72P PL2 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf